Makaleler

Avukata Sor (Online Danışmanlık) Hizmeti Faydaları Nelerdir?

Avukata sor hizmeti, kişi ve kuruluşların çeşitli hukuki alanlarla ilgili avukatlar tarafından bilgilendirilmesi işlemleridir. Bu işlemler, gelişen teknolojiden faydalanılarak sunuluyor ve online siteler üzerinden iletişimler kurulabiliyor.

Online olarak sunulan danışmanlık hizmetlerinin sağlamış olduğu fayda, hukuki desteği ihtiyaç duyan kişi ve kuruluşların, zaman kaybetmeden istedikleri destekleri alabilmesidir.

Avukata Sor Hizmeti Nedir?

Avukata sor hizmeti, kişilerin online hukuki yardım almasıdır. Hukuki konularda sunduğu danışmanlık hizmetleri, adli ve idari tüm hukuk alanları ile ilgilidir. Web sitesi üzerinden iletişim kurulmasını ve Türkiye’nin her yerindeki kişilerin, hizmetlerinden faydalanmalarını sağlıyor.

Bu hizmetler sayesinde, insanlar hukuki haklarının en iyi şekilde korunmasını ve hak kayıplarının önlenmesini sağlayabiliyor. Avukatlara anında ulaşılabildiği için hukuki desteklerin hemen alınmasını sağlıyor.

Avukata Sor Hizmeti Nasıl Alınır?

Avukata sor aramasını internet arama motorları üzerinden yapanlar, web sitesine ulaşabiliyor. Faaliyet alanlarını inceleyenler, online avukat hizmetleri için danışmanlık hizmet formunu dolduruyor ve iletişim kurmaya başlıyor.

Online olarak kurulan iletişimlerde, sesli ya da görüntülü görüşmeler yapılarak, hukuki sorunlarla ilgili sorular soruluyor ve bu konuda sunulabilecek desteklerin neler olduğu öğreniliyor. Avukatlık hizmetlerinden faydalanabilmek için yardım istenilen alanda uzman ve deneyimi olan bir avukat bulmak gerekiyor.

Online hizmetler sayesinde avukatlarla görüşebiliyor ve size sunulacak hizmetler hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Danışmanlık talep formunu dolduran herkes bu hizmetten faydalanabiliyor.

Avukata Sor Hizmeti Nasıl Alınır
Avukata Sor Hizmeti Nasıl Alınır?

Avukata Sor Hizmetinde Gizlilik Nasıl Sağlanır?

Hukuki danışmanlık için görüşme yapan kişilerin her türlü bilgisi ve görüşülen konular gizlilik politikasına göre saklı kalıyor. Yüz yüze görüşme ya da avukata sor sistemi üzerinden yapılan tüm görüşmeler, avukatlık kanununda belirtildiği şekilde gizlilik esasına tabidir. Avukatlar, müvekkilleri ile yapılan görüşmeler ve hukuki yardımlar konusunda hiçbir zaman açıklama yapmaya zorlanamaz.

Avukata Sor’da Hangi Konuları Sorabilirim?

Avukata sor sistemi üzerinden avukatlara tüm hukuk alanları ile ilgili sorular sorabilirsiniz. Danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişilerin her birisinin farklı hukuki sorunları bulunabiliyor. Bunun için sunulan hizmetler tüm hukuk alanlarını kapsıyor.

Araç değer kaybı hesaplanmasından, boşanma davasına, ceza davalarından, idari davalara ve her türlü ticaret hukuk davalarına kadar her alanda sorular sorulabiliyor. Web sitesinde gösterdiği faaliyet alanlarımız bölümünde, hangi hukuk alanlarında hizmet verdiğini gösteriyor. Bu alanı inceleyerek profesyonel olarak sunulan hizmetler hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Avukata Sor’da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avukata sor hizmetlerinde belirlenen kurallara uyarak görüşme yapıldığında, daha kaliteli hizmet alınabilecektir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır;

  • Görüşmenin hangi uygulama üzerinden yapılacağını belirlemek,
  • Kullanılacak cihazın internet erişiminin iyi olması,
  • Görüşmelerde kesinti olmamasına dikkat etmek,
  • Görüşme yapılacak ortamın iyi seçilmesi ve dış gürültülerin olmaması,
  • Yapılan görüşmelerin kayıt altına alınmaması ve başka amaçla kullanılmaması,

İletişimin doğru kurulabilmesi için ortam seçimi önemlidir. Görüşme yaparken kesinti olmaması ve soruların rahat sorulabilmesi gerekiyor. Gizlilik her zaman önemlidir ve ihtiyaç nedeniyle tahliye davası, boşanma davası, velayet, tazminat ya da farklı hukuki konularla ilgili avukata sorulan soruların başkaları tarafından duyulmamasına dikkat edilmelidir.

Avukata Sor’da Dikkat Edilmesi Gerekenler
Avukata Sor’da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avukata Sor Hizmeti Ücret Tarifesi Nedir?

Avukata sor ücret tarifesi, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenen danışmanlık ücret taban fiyatıdır. Avukatlar, sundukları danışmanlık hizmetlerinde Baro tarafından belirlenen tarifenin daha altında ücret talebinde bulunamazlar. Sunulacak hukuki destek hizmetleri için ücret tarifeleri, konunun detayına ve yapılacak işlem türlerine göre değişiyor.

Web site üzerinden danışmanlık hizmet talebinizi ilettiğinizde ilk önce hangi konuda hizmet almak istediğiniz öğrenmek için görüşmeler yapılıyor ve yardım alınmak istenen konuya göre belirlenen tarife üzerinden ödenmesi gereken ücreti belirliyor. Danışmana bildirilen ücret tarifesi ödemesi yapıldığında, gerekli hukuki yardım ve danışmanlık hizmetleri verilmeye başlanıyor.

Avukata Gelen Kişilere Ne Denir?

Avukata, hem sanık hem de şikayetçiler gelebiliyor. Avukata vekalet vererek (Velaket Ücreti Hesaplama), kendisinin temsil edilmesini isteyen kişilere müvekkil deniliyor. Her avukat müvekkilinin hukuki sorunlarına çözüm bulmaya, mahkeme aşamasında müvekkil adına savunma yapmaya çalışır.

Mahkemede İlk Kim Dinlenir?

Mahkemelerin işleyici yasal kurallarla belirlenmiştir. Mahkemede her zaman ilk önce sanık konumundaki kişi dinlenir. Şikayetçi varsa sanıktan sonra dinlenir ve daha sonra tanıklar ve en son avukatlar dinlenir.

Avukata Soru Sormak Kaç TL?

Avukata sor ücret tarifeleri, Türkiye Barolar Birliğinin açıklamaları ile belirlenir. Yıllık olarak belirlenen tarifeye göre soru sormak ve danışmanlık hizmeti almak isteyenler, 210 TL ödüyor. Avukata soru sormak ücretsiz gibi bilgiler, haksız rekabete yol açacağından ücret tarifesi belirlenmiştir.

Sonuç

Avukata sor hizmeti, son zamanlarda hızla yaygınlaşıyor ve avukatlar kendilerine daha kolay ulaşılmasını sağlıyor. Sorularınızı sorabilmek ve danışmanlık hizmeti alabilmek için www.sinanergolu.av.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Hukuk bürosunun tüm hizmetlerini, siteyi inceleyerek öğrenebilir, danışmanlık almak ister misiniz? sekmesinde yer alan alanlara iletişim bilgilerinizi yazarak, hukuki alanlarla ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Online olarak sunulan bu hizmet, Türkiye’nin neresinde olursanız olun avukatlarla görüşmenizi ve avukatlık hizmetlerinden faydalanmanızı sağlıyor.

İnsanların yaşanan hukuki sorunlarda hak kayıplarına uğramaması için avukatlar hizmet sunuyor. Avukata sor aramasını yaparak Sinan Eroğlu Hukuk Bürosu ile iletişim kurabiliyor ve online destek hizmetleri alarak neler yapmanız gerektiği hususunda bilgi alabiliyorsunuz.

Sorularınızı sorabiliyor, yaşadığınız sorunlara nasıl bir çözüm bulunabileceği hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Hukuk bürosu olarak sunduğu hizmetlerde her zaman profesyonel hizmetlerden faydalanılmasını sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu